Restaurace na Šumavsku – zdejší region oplývá bohatou florou i faunou. Lokální suroviny jsou dobře využité v místních restauracích.

Restaurace na Šumavsku – hotel Kollerhof

Náš hotel chová svou vlastní zvěřinu, takže v restauraci hotelu Kollerhof si pochutnáte na místní nabídce. Specializujeme se na zvěřinové hody.

5 pokrmů, které by jste měli vyzkoušet při svém pobytu na Šumavě

  • kulajda se ztraceným vejcem
  • houby na všechny způsoby
  • bramborové opečánky
  • drbáky ze Zdíkova
  • medové koláčky
  • pochoutky z místní zvěřiny

Zájezdní hostinec „U Jiskrů“

Přes den připravuje známější české klasiky, večer představuje skvosty tradiční kuchyně zpracované moderními postupy. Těšit se můžete třeba na holuba pomalu pečeného ve výpeku z uzené slaniny s kaštanovým pyré, černýmkořenem s mrkví a bramborem, slepici v nudlích, zapečený „segedín“ sikulský guláš, hovězí vemínko nebo punčový nákyp s rumovým šodó.

Menu perfektně zapadá do místa se silným geniem loci. Zájezdní hostinec v Kbelnici u Strakonic poskytoval útěchu strávníkům i koním na císařské cestě z Vídně do Prahy už v 19. století. Posledních 40 let však budova jen chátrala a Martin Jiskra se jí rozhodl vrátit lesk. Interiéru dominuje původní dobový výčep, historickou linku umocňují tepaná kamna, vzor dlažby z konce 19. století, přiznaná cihlová stěna a elegantní svítidla.

Pivovar Prachatice

Pivovar Prachatice, který se nachází v historickém centru tohoto jihočeského města, se od svého otevření stal oblíbeným cílem. V létě, kromě spodně kvašených ležáků a speciálů svrchně kvašených, nabízí i posezení na pivovarském dvoře. V příjemném prostředí si můžete kromě piva a klidu vychutnat speciality české kuchyně i klasiku pivních pochutin v podobě tlačenky, utopenců apod. Vše od místních farmářů a dodavatelů, prakticky v bio kvalitě