Ubytování Šumava – tato oblast patří k nejpopulárnějším turistickým cílům v Čechách. Je skvělá jak pro rodinnou dovolenou, romantické výlety pro zamilované dvojice, vhodná pro letní i zimní rekreaci.

Poptávka po ubytování na Šumavě je vysoká, takže máte z čeho vybírat, ať už hledáte spartánskou horskou chatu, útulný rodinný penzion, nebo luxusní hotel pro náročné.

HOTEL KOLLERHOF

Ubytování Šumava – nabídka

Hotel Lesní dům – Bavorská Ruda
http://www.hotel-lesnidum.cz
Český hotel s výhledem na Velký Javor vhodný pro rodiny i firemní akce. Dětská herna a hřiště.

Penzion Aberwald – Velký Javor
Pension Arberwald má výhodnou polohu na úpatí lyžařského areálu Großer Arber. K lyžařským vlekům se dostanete za 5 minut chůze nebo skibusem, který staví 60 metrů od penzionu. Využít můžete také mini vlek pro děti, lyžařskou školu a půjčovnu lyží.
Vlakové nádraží Bayerisch Eisenstein je 8 km od penzionu Arberwald, a na dálnici E53 dojedete za 10 minut jízdy. K dispozici je bezplatné parkoviště.
http://www.penzion-arberwald.cz/woodpeckerhouse/

Hotel Sirotek, Špičák na Šumavě

Hotel SIROTEK a Apartmány SIROTEK nabízí levné ubytování pro skupiny i jednotlivce v oblasti Šumava, Špičák – Železná Ruda (okres Klatovy). Hotel má vynikající umístění – pouze 200 m od sportovního areálu SKI & BIKE ŠPIČÁK.

Špičák (1 221 m n. m.) je významné středisko zimních sportů, které nabízí nejlepší možnosti pro LYŽOVÁNÍ A SNOWBOARDING na české straně Šumavy. V areálu je celkem pět sjezdových tratí s umělým zasněžováním, SNOWPARK, čtyřsedačková lanovka s nástupním kobercem a tři vleky. Černá sjezdovka je nejprudší v ČR. Přímo u hotelu Sirotek jsou další dva lyžařské vleky pro děti a lyžařská škola.
http://www.sumavanet.cz/sirotek/

Chata Ořovský – Železná Ruda

Chata Ořovský je ideální pro rodinnou rekreaci, zájezdy seniorů, ale také pro pořádání lyžařských kurzů, škol v přírodě a firemních akcí. K dispozici jsou kromě prostor jídelny a restaurace také 2 společenské místnosti, terasa s výhledem na sjezdovku, připravujeme zprovoznění retro vinárny. Velkou výhodou chaty je vytápěná lyžárna. V zimě zde vysušíte svoji lyžařskou výbavu, v létě uskladníte kola. Kapacita 115 lůžek umožňuje ubytovat jednotlivce, rodiny s dětmi i hromadné zájezdy; pokoje jsou rozděleny do tří kategorií, od turistických pokojů až po dvoupokojové apartmány. Ubytování je standardně poskytováno s polopenzí od 2 nocí, další možnosti po domluvě s provozovatelem.

Apartmány Koryťák – Stará Lhota

Nacházíme se v klidné části podhůří Šumavy, na cykloturistické trase (2049), 1 km od Nýrska směrem na Železnou Rudu. Každé apartmá má dvě ložnice, vlastní sociální zařízení, TV, SAT, balkon, ledničku. Celková kapacita je 25 lůžek.
http://www.sumava.net/apartmanykorytak

Autokemping Klatovy

Autocamping je umístěn v sousedství letních lázní a krytého plaveckého bazénu, nabízí k využití 28 míst pro obytné přívěsy a 32 míst pro stany.

K dispozici je základní vybavení autocampingu (sprchy, kuchyňka, jídelna, možnost připojení obytných přívěsů na rozvod el. energie).
Bezbariérový přístup.

https://www.klatovynet.cz/ts/autocamping-zakladni.asp